Arabadaki Geçmeyen Su Lekeleri Nasıl Çıkar

Arabadaki Geçmeyen Su Lekeleri Nasıl Çıkar

Arabanızda oluşan sert su lekelerinden ve bunları çıkaramamaktan şikayetçi misiniz?

Özenle baktığınız,temizliğini sık,sık yaptığınız arabanız bir gün sabah kalktığınızda bakıyorsunuz ki başta kaput olmak üzere arabanızın her yanı ve hatta camları dahil su lekeleri ile dolu.

Ve bu lekeleri silmeye çalıştığınızda da silinmiyor.Çok can sıkızı bir durum öyle değil mi?

Bu bir çok durumdan kaynaklanabilir.Örneğin geçen gün komşumuz arabasını öyle bir yere park etmiş ki yan tarafında çimen sulama fiskiyeleri.Sabaha kadar malum çimenler sulanırken araba da maalesef bu sulamadan nasibini almış.

Sabah arabasının yanına gittiğinde arabasının camşarı dahil bulanık bir şekilde buluyor.Kendi silmeye çalışsa da olmuyor.Hatta yıkamaya götürüyor arabanın her yanı bir güzel yıkanıyor.Fakat kuruyunca maalesef eski bulanık görüntüsüne tekrar dönüyor.

Arabadaki Geçmeyen Su Lekeleri Nasıl Çıkar

İşte bu gibi bir durumla karşılaştığınız da yapmanız gereken şey ,püskürtmeli bir şişeye eşit miktarda beyaz sirke ve su doldurun. Güzelce çalkalayın ve Arabanızın camlarındaki lekeli olan kısımlara püskürtüp kuru bir bez ile ovalayarak silin.

Arabanızın dış yüzeyinde de lekeler varsa sirkeli suyu kullanırken dikkatli olun .Önce görünmeyen bir yerde deneyin zira sirkeli su arabanın boyasına zarar verebilir.Bir cevap yazın