10 Dakikada çiğ köfte tarifi bu tarifi kaçırmayın

10 Dakikada çiğ köfte tarifi  bu tarifi kaçırmayın

İster inanın ister inanmayın 10 dakika içerisinde çiğ köfteniz hazır olacak’Nasıl mı işte tarifi.

Artık çiğ köfte yapamam o kadar uzun uğraştırmalı şeylerle uğraşamam demiyeceksiniz.Artı dakikalarca bulguru ovma derdiniz de olmayacak.Aşağıda 10 dakika da çiğ köfteyi nasıl yapacağınız detaylı olarak anlatıldı.Bir kaç püf noktasına uyduktan sonra 10 dakika içerisinde pamuk gibi yumuşacık ve de çok lezzetli çiğ köfteniz olacak.

Çiğ köfte tarifi için püf noktaları

İlk püf noktanız esmer ince bulgur kullanacaksınız.Bunun yanı sıra yine aşağıda videoda detaylı olarak gösterilen tüm baharatları kullanacaksınız.

İkinci püf noktası ise biber salçası mutlaka olacak.Esmer ince bulgurunuzu ovma tepsinize alıp çok az miktarda üzerine sıcak su gesdiriyorsunuz.Bulgur çok ince olduğu için anında yumuşayacak.Sonra sırası ile kuru soğan ,sarımsak(Çok küçük olarak doğranmış olacak) ekleyip bulgur ile özdeşlemesini sağlamak için bir kaç -kez karıştırın.

Sonrasında baharatları sırası ile ekliyorsunuz.Bu aşamada sıra geldi 3.püf noktasına 3, püf noktası ise bolca domates rendesi ya da domates sosu sevgili hanımlar,beyler.

Bir yandan baharatları ekledikten sonra domates sosunu da ara ara ekleyip karıştırın.İşte bu işlemlerin hepsi 10 dakika kadar sürüyor.Özellikle bugurumuzun yapısı gereği ovmaya gerek kalmıyor ve pamuk gibi çiğ köfteniz yemeye hazır durumda oluyor..Şimdi aşağıda yapılış videosunu birlikte izleyelim ne dersiniz?Bir cevap yazın